CAMÉE Jewellery jsou luxusní české ručně vyráběné šperky, které nyní přicházejí i na český trh. Šperky CAMÉE byly v minulosti určené výhradně na vývoz a svou oblibu si získaly zejména v Japonsku, Austrálii, Francii a Itálii.

Dominantou šperků CAMÉE jsou skleněné ručně mačkané kameny v široké škále barev a tvarů, které šperkům dodávají nezaměnitelnou tvář. Jedinečnost výrobní technologie dělá skleněné kameny exkluzivními. Výjimečnost kamenů dokládá i zájem o ně u řady světoznámých modních firem, jako jsou Versace, Dior nebo J.P.Gaultier a další, které je používají na své modely.

Firma CAMÉE byla založena roku 1999, jako dceřinná společnost firmy Ralton a úzce spolu spolupracují již 20 let. Jméno společnosti CAMÉE je odvozeno od francouzského slova, představující drobný šperk, k němuž se váže dlouhá historie sahající až do dob starověkého Říma. Česky Caméé vyslovujeme „kamej“. Tento název představuje drobnou reliéfní skulpturu s lidskou tváří obvykle vybroušenou nebo vyrytou do skla a právě sklo je ústředním materiálem a tváří šperků značky CAMÉE Jewellery.

Pod jednou střechou naleznete jak dílny, kde se jedinečné skleněné kameny vyrábějí, tak místo, kde vznikají šperky CAMÉE, které jsou těmito kameny osázeny.