CAMÉE Jewellery jsou luxusní české ručně vyráběné šperky, které nyní přicházejí i na český trh. Šperky CAMÉE byly v minulosti určené výhradně na vývoz a svou oblibu si získaly hlavně v Japonsku, Austrálii, Francii a Itálii.

Dominantou šperků CAMÉE jsou skleněné ručně mačkané kameny v široké škále barev, které dávají těmto šperkům nezaměnitelnou tvář. Díky jedinečným výrobním technologiím jsou tyto kameny opravdu exkluzivní. Jedinečnost těchto kamenů dokazuje i zájem o tyto kameny z řad světoznámých modních firem, jako jsou Versace, Dior nebo J.P.Gautier, které je používají na své modely.

Firma CAMÉE byla založena roku 1999, jako dceřinná společnost společnosti Ralton. Tyto dvě firmy spolu úzce spolupracují již 20 let. Jméno společnosti CAMÉE je odvozeno od francouzského slova, představující drobný šperk, ke kterému se váže dlouhá historie sahající až do dob starověkého Říma. Česky Caméé vyslovujeme „kamej“. Jedná se o drobnou reliéfní skulpturu, která bývá obvykle vybroušena nebo vyryta do skla a právě sklo je ústředním materiálem šperků značky CAMÉE Jewellery.

Pod jednou střechou tak naleznete jak dílny, kde se vytvářejí jedinečné skleněné kameny v až neuvěřitelné škále barev a tvarů, tak výrobu šperků CAMÉE, které jsou těmito kameny osázeny.