České ručně vyráběné šperky od A do Z, to je CAMÉE

Dokud člověk na vlastní oči nevidí, co práce za tím vším, než vznikne takový šperk stojí, jen těžko si to dokáže představit. Kolika lidem projde rukou a kolik práce a péče vyžaduje, obzvláště v dnešní době, kdy se většina věcí dováží a vyrábí daleko na východ od nás.

Naše šperky jsou jiné. Jsou vyráběny u nás, v České republice. Vznikají pod rukama lidí, kteří mají jak se říká zlaté české ručičky a podílejí se tím na vytváření dlouholeté tradice českého skla a bižuterie.

Hlavní dominantou šperků Camée jsou ručně vyráběné skleněné kameny, které se u nás vyrábějí v až neuvěřitelné škále barev a tvarů. Některé kameny jsou díky svému výrobnímu postupu velmi originální. Originalitu získávají díky míchání barev, použití plátků stříbra či zlata, nebo právě svým jedinečným postupem výroby. Protože se u nás skleněné kameny vyrábějí ručně, každý kamínek je originálem. K výrobě skleněných kamenů používáme výhradně české sklo.

Kovové díly našich šperků neobsahují nikl a jsou opatřeny kvalitní povrchovou úpravou. Nabízíme výběr z několika povrchových úprav, díky kterým jsou šperky odolnější a lesklejší. Povrchová úprava je na šperky nanášena pokovovacím procesem galvanizace.

Nejčastěji se k povrchové úpravě používá rhodium. Je to vzácný kov, podstatně dražší než zlato. Celé šperky se z něj téměř nevyrábí, ale nanáší se na ně v tenké vrstvě. Rhodiované šperky jsou odolnější a i při každodenním nošení Vám vydrží dlouho bez škrábanců a jiného poškození. Na rozdíl od stříbra rhodium nereaguje při kontaktu s chemickými prvky v ovzduší, to znamená, že jednoduše řečeno nečerná. Pokud tedy chcete, aby Vám jakýkoliv šperk dlouho zářil jako nový, vybírejte vždy raději rhodiované šperky. Rhodiování se využívá dokonce i u bílého zlata a stříbra. Dává šperkům zářivou, stříbřitě bílou barvu. Další příznivou vlastností rhodia je, že je samo o sobě hypoalergenní.

Další povrchové úpravy, které máme v nabídce jsou nanášeny také pomocí galvanizace. Ať už jde o ruthenium, zlato nebo třeba růžové zlato.

Ke galvanizaci zlatem používáme 24-karátové zlato. V případě růžového zlata jde o zlato, které se dobarvuje do růžových odstínů příměsí mědi.

Žádný z našich šperků neobsahuje nikl, na který je velká část populace alergická. Nikl bývá nejčastějším důvodem alergické reakce na šperky.