České ručně vyráběné šperky od A do Z - to je CAMÉE

Dokud člověk nevidí na vlastní oči, jaká je práce za tím, než vznikne takový šperk, tak si to neumí ani představit. Kolika lidem projde rukou a kolik práce je na něm provedeno. Zvláště v dnešní době, kdy většina věcí se dováží a vyrábí daleko na východ od nás.

Naše šperky jsou ale jiné. Jsou vyráběny u nás, v České republice, rukama šikovných českých lidí, kteří mají jak se říká zlaté české ručičky.

Hlavní dominantou našich šperků, jsou skleněné ručně vyráběné kameny, které se u nás vyrábějí v až neuvěřitelné škále barev. Některé skleněné kameny jsou díky jedinečným postupům výroby velmi originální. Originalitu získávají díky míchání barev, použití plátků stříbra nebo zlata, nebo jedinečným postupem výroby. K výrobě těchto kamenů používáme výhradně české sklo.

Kovové díly našich šperků jsou vždy bez obsahu niklu a s kvalitní povrchovou úpravou. Na výběr máte z několika povrchových úprav, díky kterým jsou šperky odolnější a lesklejší. Povrchová úprava je na šperky nanášena pomocí galvanizace.

Nejčastěji se k povrchové úpravě používá Rhodium. Je to vzácný kov, podstatně dražší než zlato. Celé šperky se z něj skoro nevyrábí, ale nanáší se na ně v tenké vrstvě. Rhodiované šperky jsou odolnější a i při každodenním nošení vám vydrží dlouho bez škrábanců. Na rozdíl od stříbra rhodium nereaguje při kontaktu s chemickými prvky v ovzduší – jednoduše řečeno nečerná. Pokud tedy chcete, aby vám jakýkoliv šperk dlouho zářil jako nový, vybírejte vždy raději rhodiované. Rhodiování se používá dokonce i na bílé zlato i stříbro. Dává šperkům zářivou, stříbřitě bílou barvu. Rhodium samo o sobě je hypoalergenní.

Další povrchové úpravy, které máme v nabídce jsou nanášeny také pomocí galvanizace. Ať už jde o ruthenium, zlato nebo třeba růžové zlato.

Ke galvanizaci zlatem se například používá 24karátové zlato a růžové zlato je vlastně jen zlato, které se dobarveno do růžových odstínů přidáním mědi.

Žádný z našich šperků neobsahuje nikl, na který je velká část populace alergická. Nikl bývá nečastějším důvodem alergické reakce na šperky.