Náš příběh je tak trochu jako z hollywoodského filmu...

Náš příběh je tak trochu jako z hollywoodského filmu, kdy zakladatel firem RALTON a CAMÉE pan Petr Svoboda dokázal doslova od nuly vybudovat firmy, jejíchž skleněné kameny a šperky se dostaly až na světová módní mola. Jsme hrdí na spolupráci se značkami jako jsou Dior, Versace, J.P. Gaultier a mnoho dalších. Petr dělal věci jinak a nebál se plnit si své sny, ačkoliv někdy vypadaly sebebláznivěji. Začátky nebyly jednoduché a první vzorky vznikly díky  tzv. novomanželské půjčce, která tehdy místo vybavení bytu pokryla náklady na nutné vybavení firmy.

„Připravil jsem vzorky, vzal je a odjel s nimi do Paříže. Procházel jsem ulicí Rue du Temple, známou velkoobchody s bižuterií. Jeden vedle druhého. A já u každého zazvonil a ukázal, co nabízím. Tři obchody mi otevřely dveře, dva si něco na zkoušku objednaly a u toho třetího jsem měl štěstí. Byla to firma Lukes neboli Lukešovi, kteří z Jablonce odešli po druhé světové válce. A dali mi objednávku asi za tři tisíce korun, takže jsem měl na autobus zpátky.“
Petr Svoboda

Je dobře, že Česká republika má lidi, kteří se nebojí jít za svým snem, i když si většina lidí kolem nich myslí, že jsou blázni. Člověk si ale nemůže plnit, „bláznivé“ sny, když dělá věci tak, jako všichni ostatní.
 
Jak tento příběh pokračoval? To se dočtete v některém z rozhovorů.
Pan Petr Svoboda na podzim roku 2018 bohužel zemřel, ale budeme rádi, když jeho příběh bude inspirací pro další, kteří si chtějí plnit své sny a nebojí se dělat věci jinak.

Rozhovory s panem Petrem Svobodou:

iDNES
Portrét EGO 29.6.2018
Týdeník ECHO